⇱ מגדל דוד
⇱ fb ⇱ ig
בינה: אני חיה ביקום מלא בחפצים ו־השתקפויות של חפצים אינסוף של יצורים והשתקפויות של יצורים הכל הוא היקום ו־השתקפויות של היקום וחוזר חלילה

Third Nature

– דריה קיסלבה

בשילוב האלמנטים דוקומנטרי, מדע בדיוני ומאמר וידאו, ”טבע שלישי“ מתייחסת לאלגוריתם (מכונות) כמין, ולמרחב הווירטואלי כבית הגידול שלהם. הסרט מצולם אך ורק בסביבה וירטואלית של משחקי וידאו וממוקם בחלל בו הגבולות בין אורגני, תרבותי וטכני מעורפלים. הוא חוקר את הטבע הווירטואלי כיבשת חדשה שיש להתיישב בה ואת האלגוריתמים כמין המאכלס אותה.

אלגוריתמים מעורבים בכל תחום בחיינו, הם משפיעים על האספקטים החברתיים, הפוליטיים והכלכליים על אף שאיננו מבינים מה הם עושים ואיך הם פועלים. כיום, הסטטוס של האלגוריתמים משתנה וההגדרה שלהם מאותגרת. אלגוריתם הוא כבר לא רק כלי לביצוע משימה, או ערכת הוראות, הוא עומד בפני עצמו. אלגוריתמים משמשים לחזות את העתיד ולהחיות את העבר, דרך מערכת חיזוי וגירוי וירטואלי. אלגוריתמים מדריכים את הפעולות שלנו, משקפים לנו את טבע האדם, מנתחים, סוחרים, מחשבים, מריצים, חוקרים, מבצעים טרנספורמציות והערכות, מייצרים, משוטטים, משחקים, לומדים ומסווגים.

הסרט הוא מחקר של הסביבה הזאת, זהו ניסיון להציג את הבלתי ניתנים להצגה דרך בדיון והשערות. השילוב של סביבה וירטואלית, התהודה שלה בעולם הפיזי והתשתית החומרית שלה הם שייצרו את הטבע השלישי, שם הגבולות בין בדיון ומציאות, רוח וחומר, עבר ועתיד, פיזי ווירטואלי מעורפלים ולא ברורים.

דריה קיסלבה

דריה קיסלבה היא אמנית, מעצבת וחוקרת המתגוררת באמסטרדם. ההתמחות שלה ממוקמת בצומת שבין טכנולוגיה ותרבות חזותית. המחקר שלה מתמקד בדימוי הדיגיטלי, ראייה ומידת הנראות, פוליטיקה, אסתטיקה של ייצוג וייצור של ידע. ב־2015/16 היא הייתה חוקרת באקדמיית Jan van Eyck Academy. בשנת 2014 סיימה את לימודיה ב־Werkplaats Typografie שבארנהם, הולנד. עבודותיה הופיעו בתערוכות ברחבי העולם.