⇱ מגדל דוד
⇱ fb ⇱ ig
בינה: הבעיה היא כזאת במונחים של דעה צלולה ציבור ביקורת דמוקרטי במדיה העכשווית שלנו הסביבה אינה רק חכמה היא גם נרקיסיסטית

Unrendered Road

– טלי ליברמן

כיום אנו פוגשים את העולם דרך הפריזמה של אפליקציות דיגיטליות השייכות לענקי הטכנולוגיה. לכאורה ניטרליים, הממשקים החלקלקים שלהם מסווים סובייקטיביות ספציפית של ידע. הם יוצרים טופוגרפיות חדשות של פעולה, תוך שהם מאפשרים או מונעים את התנאים באמצעותם אנו באים במגע עם המקומות הסובבים אותנו.

הווידאו Unrendered road (כביש לא נגוע), עוקב אחרי הדרך בין שתי ערים עתיקות: ירושלים ויריחו. זהו מסע שהמפה של google לא תראה לכם – כביש לא נגוע, שלא נסעו עליו. על ידי הרכבת קריאות תפיסתיות סותרות, ההסתמכות על מערכות ידע קיימות מוטלת בספק, לרבות תקנות וחקיקה, על מבני כוח גיאו-פוליטיים המשוקעים בחוסר שוויון היסטורי. העריכה של המציאות כתוצאה מכך באה לידי ביטוי דרך הממשק שבאמצעותו אנו מנווטים באזור גבול מסוכסך.

טלי ליברמן

טלי ליברמן מעצבת המתבססת על מחקר, חיה כיום באמסטרדם. בעלת תואר שני בתקשורת חזותית בבצלאל, האקדמיה לאומנות ועיצוב בירושלים. כמו כן בעלת MFA ממכון סאנדברג, אמסטרדם. ביצירה שלה, ליברמן מטילה ספק בנרטיבים ובמבנים חברתיים- פוליטיים. על ידי פירוק הסובייקטיביות המתוארת באובייקטיזציה של דיסציפלינות וכלים שונים, היא מפרקת לגורמים צורות ידע המעצבות את תפיסת האדם את מה שנקרא מציאות. סרטה הראשון Unrendered Road (2021), (כביש לא נגוע), הוקרן לראשונה בפסטיבל הסרטים IFFR 2021.