⇱ מגדל דוד
⇱ fb ⇱ ig
בינה: את כל מה שחשבנו שאנחנו יודעים על פיסיקה ו־יחסיות ו־כלליות ו־מיוחדות ו־פילוסופיה ו־תאוריה ו־קוואנטום ו־כל האינפורמציה העל־אינפורמטיבית יש לחולל ו־לחולל ו־לחולל
s-_daniel_treystman_amos_peled_1.jpg
מתוך ++s, דניאל טריסטמן + עמוס פלד
s-_daniel_treystman_amos_peled_2.jpg
מתוך ++s, דניאל טריסטמן + עמוס פלד
s-_daniel_treystman_amos_peled_3.jpg
מתוך ++s, דניאל טריסטמן + עמוס פלד
s-_daniel_treystman_amos_peled_4.jpg
מתוך ++s, דניאל טריסטמן + עמוס פלד
s-_daniel_treystman_amos_peled_5.jpg
מתוך ++s, דניאל טריסטמן + עמוס פלד
s-_daniel_treystman_amos_peled_6.jpg
מתוך ++s, דניאל טריסטמן + עמוס פלד

++s

– דניאל טרייסטמן + עמוס פלד

++s היא פלטפורמה של מיצב אודיו-ויזואלי המדמה התפתחות מתמדת, המבוססת על מחקר של שלבי התופעה הפנומנולוגית של הפוליריתמיקה. העבודה עושה שימוש במערכת כח מניע של 15 מטוטלות. מטוטלת היא תנועה חזרתית של אובייקט כבד תלוי על חוט. כאשר המטוטלת מופעלת או משוחררת, היא מתחילה להתנדנד בתנועה הידועה גם כעקומה גלית. לכל מטוטלת חוט באורך אחר, הקובע את תדירות הטלטול שלה. צירופן של חמש עשרה מטוטלות יחד יוצר מערכת ריתמית מורכבת, שאחר כך עוברת טרנספורמציה ותרגום למצג קולי וחזותי. כאשר מגיעה המטוטלת לאמצע תנועת הנדנוד (אזור הידוע גם בשם zero-crossing) נוצר טריגר הגורם להבזק של צליל ואור. כל מטוטלת מיועדת לתצוגה (וירטואלית) משלה, התוצאה היא קומפוזיציה אופפת ועוטפת של אור וצליל. בתוך החיזרור המוצג, העבודה נשפכת מחוץ לגבולות הפיזיים ואל תוך המרחב הדיגיטלי. המשתמש עובר מסע במרחב, צליל ואור, בו הקו המאולץ בין מציאות ושליטה הוא עדין מאוד.

דניאל טרייסטמן + עמוס פלד

דניאל טרייסטמן (1996, ישראל) הוא אמן סאונד אודיו ויזואלי. טווח היצירה שלו כולל קומפוזיציית סטודיו, מופעים חיים ומייצבי מולטימדיה מחוללת/לינארית. הוא אחד משלושה המרכיבים את הטריו המטאלי ’קרקעית‘ ומשתתף במופע drone-rock act Sevelle. היצירות שלו מוצגות בישראלה ובחו״ל (Emergent behavior מציג בתל־אביב, בפסטיבל Gaudeamus בהולנד, ב־ZHdK בציריך ועוד).

עמוס פלד (1997, ישראל, חי בהולנד) הוא אמן רב תחומי, המתמקד בניסויים טכנולוגיים, אמנות מבוססת אינטרנט, מייצבים אודיו ויזואליים, אומנות מדעית ומייצגים אומנותיים. עמוס הוא מוסיקאי פעיל בסצנת המוזיקה האלטרנטיבית. הוא שותף בטריו המוסיקה המטאלי ’קרקעית‘ וכן בצמד האלקטרוני ’תהומים‘. בימים אלה מסיים עמוס את שנתו האחרונה בתואר השני לאמנות מדעית באקדמיה בהאג, הולנד.