⇱ מגדל דוד
⇱ fb ⇱ ig
בינה: תפקידו של האמן הוא ליצור ו־לתת צורה למציאות החדשה הממתינה על כנפי הזמן
boundary-amy_brandon_2.jpg
צילום מתוך Boundary, איימי ברנדון
boundary-amy_brandon_3.jpg
צילום מתוך Boundary, איימי ברנדון
boundary-amy_brandon_4.jpg
צילום מתוך Boundary, איימי ברנדון
boundary-amy_brandon_5.jpg
צילום מתוך Boundary, איימי ברנדון

Boundary

– איימי ברנדון

עבודתה של האמנית איימי ברנדון עם טכנולוגיית מציאות דיגיטלית רבודה (AR) קשורה בתמות של גבולות, תוך בחינה של המקום בו העולם האמיתי מסתיים והעולם הדיגיטלי מתחיל. חלק מהגבול הזה הוא החיבור בין שני העולמות, והרגע המדויק בו הגוף הפיזי מתחיל להתמזג במרחב הדיגיטלי. זוהי מציאות דיגיטלית רבודה. טכנולוגיית מציאות דיגיטלית רבודה, בפרט AR הנשלטת על ידי מחוות ידיים, נותנת לגוף הפיזי שליטה על המרחב הדיגיטלי, ומאפשרת לאינדיבידואל לחקור את התחושה של חציית הגבול בין העולם האמיתי והממלכה הדיגיטלית ואת היכולת לתמרן בעולם החדש.

הקהל יכול להיות באינטראקציה עם הגבול בכך שילך דרך הפסל ויבחן אותו תוך שימוש בעדשה של הסמארטפון, או דרך מגע באלמנטים של הפסל. אלו יגרו תגובה של אפקטים קוליים, שיצרו מערכת צלילים שיעלו וירדו בהתאם לתבנית התנועות של המשתמש. הסאונד יושמע דרך הסמארטפון או הטאבלט של המשתמש, מומלץ לשמוע בעזרת אוזניות.

איימי ברנדון

איימי ברנדון היא מלחינה ונגנית גיטרה, יצירותיה תוארו כ:”…הופכות קרביים ומחרידות“ (Critipeg), ו”מעולמות אחרים, התנגשות של עגמומיות ויופי…“ (Minor Seventh). המופעים שלה, מייצבים ויצירות אקוסטיות הוצגו בפסטיבלים רבים ברחבי העולם. בימים אלה, היא מסיימת את הדוקטורט שלה במחקר מציאות דיגיטלית מדומה, בקרת מנוע ומופעי גיטרה באוניברסיטת Dalhousie בהלפיקס, נובה סקוטיה.